Błędy w makijażu

Często wykonując podstawowy makijaż twarzy kobiety popełniają liczne błędy, które stanowią niekorzyść dla ich wyglądu. Należy absolutnie unikać korektora pod oczy, który jest bardzo mocny i ciężki. Wraz ze starzeniem się skóry, skóra wokół oczu staje się coraz cieńsza dlatego nie można używać grubych wart korektora. Wówczas skóra otaczająca oczy będzie wyglądała jak nienaturalna warstwa betonu.

Warto używać korektora w płynie, łatwo można kontrolować jego nakładanie. Można użyć pędzelka i dzięki temu równomiernie i delikatnie go rozprowadzić. Korektor należy jedynie nakładać na zaciemnioną skórę. Przy nakładaniu korektora należy pamiętać by z nim nie przesadzać, aby uniknąć efektu sztuczności. Należy bardzo uważać na użycie pudru sypkiego. Warto go stosować jedynie na nos i brodę, czyli tam gdzie skóra świeci się najbardziej.

Jednak i tam należy stosować go z umiarem. Zbyt duża ilość pudru sypkiego sprawia, że uwydatniają się zmarszczki, a skóra wygląda na suchszą niż jest w rzeczywistości. Nie można też przesadzać z użyciem różu do policzków. Często nakłada się go na całą powierzchnię policzków, co jest błędem. Gruntem jest delikatne podkreślenie kości policzkowych. W przeciwnym razie twarz kobiety bardziej przypomina cyrkowego klowna. Należy się wystrzegać podobnego efektu, również przy makijażu ust czy oczu.

No comments.

Leave a Reply