Fenomenalna Jil Sander

Fenomenalna Jil Sander nazywana jest mistrzynią minimalizmu. Jej kreacje to hołd złożony formie. Jil Sander znakomicie potrafi łączyć luksus z formalną elegancją. Fenomenem każdej kolekcji Jil Sander jest możliwość swobodnego łączenia poszczególnych elementów, zawsze z bardzo dobrym skutkiem. Styl Jil łączy bezpretensjonalność z wyjątkową świeżością czyli najlepsze elementy wielkiego krawiectwa.

W 1999 roku 75 % udziałów jej firmy wykupił koncern Prada Group. Nie zgodziła się na stosowanie w projektach tańszych materiałów. Dzięki temu została stworzona bardzo ekskluzywna linia akcesoriów i wyrabianych ręcznie butów. Całość zgodna z ideą Jil Sander: luksus i niemieckie uporządkowanie.

perfumy Jil Sander

Najważniejsze wydarzenia, co Jil Sander wniosła do świata mody. Jil Sander prezentuje pierwszą damską kolekcję, projektantka popularyzuje Jil Sander Sun. Otwiera firmowy butik w Paryżu przy prestiżowej Avenue Montaigne 56. W kolejnych latach powstają butiki w Mediolanie, Chicago, Tokio i Nowym Jorku. Latach 2003 i 2004 Sander promuje zapachy Pure Woman oraz Pure Man. Dyrektorem kreatywnym marki zostaje Raf Simons.

Powstaje linia ekskluzywnych akcesoriów i butów. To współpraca z firmami Damiani, Marchon Eyewear oraz Albisetti. Efekty: biżuteria, okulary i stroje kąpielowe. Jil Sander stworzyła także bogatą linię perfum która uwodzi swoją jakością a jednocześnie nie odstrasza cenami. Cenią je największe gwiazdy Hollywood, m. Tilda Swinton, Cate Blanchett, Sarah Jessica Parker. Marka Jil Sander jest obecna w 65 firmowych salonach na całym świecie. Za damski garnitur sygnowany jej nazwiskiem trzeba zapłacić od 1 do 6 tys. Dolarów. Drugą obok projektowania wielką pasją Sander jest ogrodnictwo. Jej hasło to „kupujesz go, by lepiej Się poczuć”.

No comments.

Leave a Reply